Microsoft wypuszczając Windowsa seven zrobił kawał dobrej roboty – technique jest wydajny, szybki i bezpieczny. Niestety po upływie czasu jego efektywność może znaczenie spaść i będzie wymagał odpowiedniej konserwacji, aby odzyskać dawną świetność. To nie prawda, że musisz godzić się na użytkowanie maszyny, która staje się coraz powolniejsza i bardziej irytująca – dzięki odpowiedniej optymalizacji Windowsa seven i zastosowaniu kilku prostych sztuczek będziesz w stanie zwiększyć ogólną wydajność swojego systemu.

Specjalnie dla Ciebie w jednym miejscu zebrałem six podstawowych sposobów na to jak przyspieszyć Home windows seven. Dzięki nim Twoja siódemka będzie śmigać dokładnie tak samo jak pierwszego dnia kiedy kupiłeś nowy sprzęt. Cały poradnik opisuje krok-po-kroku kolejne metody uzupełnione o niezbędne screeny.

Chcesz dowiedzieć się jak przyspieszyć Home windows seven? W takim razie zapraszam do dalszej lektury!

Pozbądź się niepotrzebnych programów z Car startu

Jedna z najpowszechniejszych przyczyn wolnego działania komputera i systemu operacyjnego to nadmierna ilość zainstalowanych aplikacji uruchamianych wraz z systemem. Zapory internetowe, antywirusy, aplikacje tworzące kopie zapasowe, monitory ruchu sieciowego – wszystko to działa w tle i zajmuje ogromną ilość zasobów i pamięci wirtualnej komputera. Dodając do tego śmieciowe oprogramowanie, które przeciętny użytkownik instaluje na potęgę nawet nie zdając sobie z tego sprawy, otrzymujemy bezbłędny przepis na spowolnienie systemu i ograniczenie jego wydajności.

 • Przejdź do konfiguracji systemu – jak przyspieszyć Home windows seven?

Naciśnij Menu Commence w dolnym, lewym rogu i w polu wyszukiwania wpisz msconfig, całość zatwierdzając przyciskiem Enter. W okienku, które ujrzysz kliknij następnie na kartę Uruchamianie. Całość powinna wyglądać tak:

Lista procesów jest o wiele dłuższa niż Ci się wydawało, prawda?

 • Odznacz niepotrzebne aplikacje

Dokładnie zapoznaj się z listą programów uruchamianych wraz ze startem systemu i wszystkie, które uznasz za niepotrzebne po prostu odznacz. Jeżeli nie wiesz do czego odnosi się dany proces to informacji o nim poszukaj w sieci – nie chcesz przecież przez przypadek wyłączyć ważnych procesów systemowych.

 • Zatwierdź zmiany i ponownie uruchom komputer

Aby wprowadzone zmiany zaczęły działać musisz ponownie uruchomić komputer. W okienku kontekstowym Konfiguracja systemu wybierasz Uruchom ponownie i czekasz aż maszyna włączy się na nowo. Zauważ, że technique ładuje się teraz o wiele szybciej!

Uporządkuj programy, z których korzystasz, czyli czyścimy technique ze śmieci

Dwa lata temu chciałeś dodać fikuśną ramkę do swojego rodzinnego zdjęcia. Ściągnąłeś w tym celu darmową aplikację z internetu, razem z nią komputer zaśmiecił się programami typu adware, a Ty skorzystałeś z niej tylko raz. Najwyższy czas pozbyć się wszystkich niepotrzebnych aplikacji.

Xem Thêm  Windows 7 Ultimate X64 Iso Download

W dzisiejszych czasach sporą część działań wykonać możesz on the web – pozostaw jedynie te programy, z których korzystasz regularnie. Reszta może iść w odstawkę.

 • Odinstaluj zbędne programy

Kliknij Menu Commence w dolnym lewym rogu i w oknie wyszukiwania wpisz Dodaj lub usuń programy. Na rozwijanej liście pojawi się jedna pozycja, którą musisz kliknąć. Ujrzysz wtedy następujące okienko:

programy-i-funkcje-windows-7

Jak widzisz w prawym rogu przy każdej aplikacji znajduje
się zakładka Zainstalowano. Posegreguj programy od najstarszych do najnowszych i sprawdzaj po kolei, z których od dawna nie korzystałeś. Wtedy wystarczy, że zaznaczysz je i naciśniesz przycisk Usuń Software.

[sociallocker]

 • Uruchom ponownie komputer – jak przyspieszyć Home windows seven?

[sociallocker]

Po odinstalowaniu zbędnych aplikacji warto ponownie uruchomić technique, aby usunął wszystkie pliki pozostałe po niepotrzebnym oprogramowaniu

Najpierw wydajność potem estetyka – wyłącz wodotryski w

Home windows seven

Home windows seven naprawdę prezentuje się bardzo dobrze. Przezroczyste paski okienek, ogromna liczba animacji podczas wykonywania jakiekolwiek operacji, wygładzane krawędzie, płynność przechodzenia między aplikacjami i nowoczesny interfejs użytkownika. Wszystko to zużywa jednak cenne zasoby – nawet nie zdajesz sobie sprawy jak sporą ich ilość!

Jeżeli chcesz więc dowiedzieć się jak przyspieszyć Home windows seven skutecznie, zrezygnuj z graficznych wodotrysków!

[/sociallocker]

 • Przejdź do Właściwości Komputera

[/sociallocker]

Kliknij na Menu Commence w dolnym lewym rogu, w kolumnie po prawej stronie kliknij PPM na komputer i z rozwijanej listy wybierz właściwości. W nowym oknie, które ujrzysz zaznacz Zaawansowane ustawienia systemu, aby przejść do następującej sekcji:

przyspieszanie-systemu-operacyjnego-zredukuj-efekty-wizualne

Na samej górze znajduje się sekcja Wydajność – klikasz w przycisk Ustawienia, który znajduje się w jej dolnym prawym rogu.

 • Wyłącz niepotrzebne efekty wizualne systemu

W oknie, które się pojawi możesz zarządzać efektami wizualnymi systemu. Zaznaczając Dopasuj dla uzyskania najlepszej wydajności zdecydowanie zmniejszasz obciążenie komputera. Wybierając jednak opcję Niestandardowe i samemu zaznaczając funkcje, które mają być włączone osiągniesz jeszcze lepsze efekty. Poniższy display screen prezentuje jakie pozycje należy zaznaczyć, a jakie odznaczyć:

menu-efekty-wizaulne

Pozycje o których mowa to:

 • Animacje paska zadań i Menu Commence

 • Stosuj animację podczas minimalizowania i maksymalizowania okien

 • Użyj cieni dla etykiet ikon pulpitu

 • Użyj wizualnych stylów okien i przycisków

 • Włącz kompozycję pulpitu

Xem Thêm  35 Wallpapers Themes for Your Desktop

Dzięki temu technique dalej wygląda ładnie (jak Home windows seven) i jednocześnie nie zjada zbyt dużej ilości procesów ?

Aby zatwierdzić zmiany wystarczy nacisnąć Okay. Właśnie poznałeś kolejną metodę na to jak przyspieszyć Home windows seven! ?

Zrezygnuj z plików wymiany – dowiedz się jak przyspieszyć Home windows seven

Tak zwany plik wymiany niezbędny jest do przechowywania informacji w przypadku, gdy pamięć RAM jest zapełniona. W nowoczesnych komputerach, w której pamięci operacyjnej jest pod dostatkiem jest to całkowicie niepotrzebne! Jeżeli Twoja maszyna posiada 4GB RAMu lub więcej, wtedy śmiało możesz skorzystać z tej porady na to jak przyspieszyć Home windows seven.

 • Przejdź do sekcji Wydajność w sekcji Właściwości Komputera

Przejdź do Menu Commence i kliknij PPM na Komputer wybierając Właściwości. Podobnie jak w kroku wcześniejszym wybierz Zaawansowane ustawienia systemu, następnie kartę Zaawansowane i włącz Ustawienia w sekcji Wydajność:

przyspieszanie-systemu-windows-7-wylacz-efekty-wizaulne

 • Zmień zasoby pamięci wirtualnej

Na karcie Zaawansowane znajduje się sekcja Pamięć wirtualna, naciskasz w niej przycisk Zmień.

reczne-zmienianie-plikow-stronicowania

Na samej górze znajduje się zaznaczona pozycja Automatycznie zarządzaj rozmiarem plików stronicowania dla wszystkich dysków. Należy ją odznaczyć i wybrać opcję Rozmiar niestandardowy.

 • Podaj rozmiary początkowe i końcowe

W tych dwóch polach wpisujesz dokładnie te identical wartości – muszą a single wynosić maksymalnie dwa razy tyle co pojemność pamięci, z której korzysta komputer.

 • Wyłącz opcję bez pliku stronicowania – jak przyspieszyć Home windows seven?

Na sam koniec zaznacz opcję bez pliku stronicowania co całkowicie uniemożliwi systemowi korzystanie z zasobów dodatkowej pamięci. Aby zmiany weszły w życie musisz ponownie uruchomić komputer.

Zmiana ustawień zarządzania energią

Home windows seven posiada ustawiony jako standardowy zrównoważony system zarządzania energią. Pozwala to w znacznym stopniu ograniczyć jej zużycie, odbija się jednak mocno na wydajności całego systemu. Jeżeli więc nie korzystasz z laptopa i chcesz dowiedzieć się jak przyspieszyć Home windows seven zmień domyślny system na wydajny!

 • Przejdź do opcji zasilania

Kliknij Menu Commence w dolnym lewym rogu i w oknie wyszukiwania wpisz Panel Sterowania. Przejdź do Panelu i zmienić sposób wyświetlania na Klasyczny. Dzięki temu będziesz mógł nawigować bezpośrednio do odnośnika Opcje zasilania.

Xem Thêm  7 Best Background Check Companies in 2020

zwieksz-wydajnosc-w-systemie-zmien-plan-zasilania

W wyświetlonym oknie naciśnij strzałkę obok sekcji Pokaż plany dodatkowe

skorzystaj-z-planow-dodatkowych-zasilania-wydajnosc-windows-7

 • Ustaw system Wysoka wydajność – jak przyspieszyć Home windows seven?

Na rozwijanej liście znajdziesz plany oszczędzania energii przygotowane przez producenta sprzętu oraz standardowe plany znajdujące się w Home windows seven. Przedostatni z nich to Wysoka wydajność. Wybierz go i przejdź do opcji jego konfiguracji klikając Zmień ustawienia planu

zoptymalizowany-plan-zasilania

 • Zmodyfikuj dostępne opcje

Pozycję wyłącz ekran ustaw na Nigdy. Następnie kliknij Zmień zaawansowane ustawienia planu, aby przejść dalej

zmien-zaawansowane-ustawienia-zasilania

W nowym oknie rozwiń pozycję Dysk Twardy, następnie Wyłącz dysk twardy po i w polu zasilanie bateryjne podaj wartość Nigdy (domyślnie znajdować będzie się tam wartość twenty minut). Całość zatwierdzasz naciskając Zastosuj i gotowe. Prepare zasilania Twojego komputera został zmodyfikowany!

Moc darmowego oprogramowania optymalizacyjnego, czyli jak przyspieszyć Home windows seven?

Opisywane dotychczas wskazówki korzystają jedynie z funkcji dostępnych bezpośrednio w interfejsie siódemki. Jeżeli chcesz ułatwić sobie życie możesz sięgnąć po jeden z darmowych programów do optymalizacji systemu Home windows. Poniżej prezentuję listę najpopularniejszych, bezpłatnych narzędzi, które badając możliwości sprzętowe Twojego komputera identical dopasują najważniejsze ustawienia systemowe optymalizując wydajność.

Operacje w ich przypadku są zautomatyzowane i wszystko odbywa się za pośrednictwem jednego kliknięcia myszki – wystarczy po prostu je ściągnąć i zainstalować ? Osobiście mogę polecić:

UWAGA! Powyższe odnośniki zostały sprawdzone i pochodzą bezpośrednio ze stron
producentów – pliki są więc bezpieczne i nie zawierają złośliwego oprogramowania!

Home windows seven – Szybciej, Wydajniej, Bezpieczniej

Mam nadzieję, że dzięki zebranym przeze mnie poradą będziesz wiedział już jak przyspieszyć Home windows seven oraz usprawnić swoją codzienną pracę. Oczywiście każdy technique jest inny – dopasowany musi być bowiem do Twoich indywidualnych potrzeb. O ile niektórzy userzy mogą zrezygnować z konkretnych funkcjonalności, to dla innych okazują się a single niezbędne. Starałem się wybrać takie metody, które w jak największym stopniu zwiększają wydajność i jednocześnie nie ograniczą wygody korzystania z komputera i systemu niezależnie od tego w jakich celach z nich korzystasz. Polecam również zajrzeć do poradnika przedstawiającego metody przyśpieszenia komputera.Kiedy poznałeś już odpowiedź na pytanie: jak przyspieszyć Home windows seven to nie czekaj dłużej i do dzieła! ?

 

one.three

/

five

(

three

votes

)

Trả lời